czwartek, 23 sierpnia 2012

Dla ciebie wszystko / The best of Me - Nicholas Sparks

Już wiele razy miałam styczność z książkami Nicholasa Sparksa. Jedna tematyka : dwoje ludzi, którzy albo się w sobie zakochują, albo już są w sobie zakochani. Zawsze przejawia się ten sam schemat w Jego książkach. Więc kiedy sięgnęłam po ten tytuł myślałam według tej ramy. Jednak trochę poczułam się zaskoczona. Pisarz znany też z tego, że pisze same dobre historię poniekąd tą zrobił "pół na pół".

Bohaterami książki są Amanda i Dawson, którzy byli ze sobą razem w czasach licealnych. Jednak poprzez różnice sposobu bycia rodzin ich związek się skończył i każdy zaczął swoje życie. Po wielu latach wracają do miasteczka na pogrzeb wspólnego przyjaciela. Każde z nich coś w życiu przeszło. Dawson najpierw spowodował wypadek, potem przeżył piekło na platformie wiertniczej. Natomiast Amanda założyła rodzinę, jednak problemy w jej wnętrzu spowodowały, że czuła się nieszczęśliwa.

Sama struktura jest podobna jak w innych książkach, jednak "HAPPY ENDU" nie widać w tej książce. Trochę szkoda, jednak gdy się przeczyta epilog na końcu książki to można uważać, że Sparks ukrył to szczęśliwe zakończenie w dość sprytny sposób.

Język oraz Jego styl się nie zmieniają i chyba to jest właśnie w Nim uroczę. Autor zawsze Chce pokazać historię, które mogą spotkać każdego z nas też dla tego jest oryginalny.

W tej książce podobało mi się to jak pokazał Amandę i Dawsona oraz to, że problemy z przeszłości zawsze wracają tak samo jak ludzie. Jedno jest pewne na sprawy zamknięte nie powinno się oglądać do tyłu tylko iść do przodu.

Polecam wszystkim miłośnikom Sparksa tą książkę, bo po raz kolejny autor zaskakuje co daję uczucie, że dostatecznie autor nie pokazał prawdziwego oblicza. Kolejna książka to dla Niego kolejny sukces

1 komentarz :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka